Kezdeményezés Dolmány Vendel Atya síremlékének megújítására


Vendel atya síremléke, mely felújításra szorul
Fotó: Bajusz György

Tisztelt Nagyvenyimiek!

Egy település életében, ahogyan az ember életútján is, telnek csendes évek, magasodnak időnként mérföldkövek és vannak sorsfordító időszakok. Nagyvenyim település az idei évben ünnepli közigazgatási önállóságának 75. évfordulóját. Az ilyen, jubileumi időszakok alkalmasak igazán arra, hogy megálljunk, visszatekintsünk, és számbavegyük, értékeljük az elmúlt idők történéseit, s az adott kor alakításában szerepet játszó személyiségeket.

Dolmány Vendel István O.Cist, 1920-ban született Hercegfalván, 1944-ben szentelték pappá Zircen, s ciszterci szerzetesként 1950-től fehéregyházmegyés papként a régi ciszterci településeken szolgált. 37 éven keresztül volt Nagyvenyim plébánosa (1951-től 1988-ig). A Képviselő-testület 1997-ben -elismerve a település életében betöltött értékes szerepét- Nagyvenyim Díszpolgára cím posztumusz odaítéléséről döntött.

Vendel Atya bár, már több évtizede nincs közöttünk, a régóta Nagyvenyimen élők még emlékeznek rá, hiszen tevékenyen részt vett a falu életében. Ismerte az itt lakó családokat, a gyerekeket ? mindig volt hozzájuk egy kedves mondata. Aktív szurkolója volt a nagyvenyimi focicsapatnak is, nem múlhatott el úgy mérkőzés, hogy ne lett volna a pálya szélén, buzdítva a csapatot.

A nagyvenyimi római katolikus egyházközség és a karitasz Dolmány Vendel Atya nagyvenyimi temetőben lévő nyughelyének megújítására, új síremlék állításának érdekében gyűjtést indított.

A hívők kezdeményezését az eredeti síremléket 34 évvel ezelőtt állító Zirci Ciszterci Apátság örömmel fogadta, Nagyvenyim Nagyközség Önkormányzata pedig tisztelettel támogatja, 200.000.- Ft összegű felajánlással hozzájárulva a tervezett új, gránit sírkő elkészítésének és a sírhely felújításának, mintegy 1.200.000.- Ft-os nagyságú költségeihez.

Aki úgy gondolja, hogy szeretne anyagilag hozzájárulni a síremlék megújításához, az megteheti a nagyvenyimi templomban a vasárnapi 10 órai szentmiséken, vagy átutalással a nagyvenyimi Római katolikus egyházközség 11101002-19821522-36000001 számú bankszámlájára. A közleményben kérik feltüntetni a ?Vendel atya síremlékére adomány? szöveget.

A felújított síremlék megáldására és a Szentmise celebrálására az augusztus 5-7 között megrendezésre kerülő jubileumi Falunap ünnepi rendezvényeihez kapcsolódva, 2022. augusztus 7-én, vasárnap délelőtt kerül sor Bérczi L. Bernát zirci apát és Valter Atya részvételével.

Vargáné Kaiser Katalin – polgármester

Az oldal HTTP-sütiket használ a jobb működésért. View more
Cookies settings
Rendben
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Melyek azok a személyes adatok, amiket gyűjtünk és milyen céllal gyűjtjük ezeket

Hozzászólások:

Az oldalon a hozzászólások ki vannak kapcsolva.

Más honlapokról származó beágyazott tartalmak:

A honlapon elérhető bejegyzések külső forrásból származó beágyazott tartalmakat (pl. videók, képek, cikkek stb.) használhatnak. A külső forrásból származó beágyazott tartalmak pontosan úgy viselkednek, mintha meglátogattunk volna egy másik honlapot. Ezek a webhelyek lehetséges, hogy adatot gyűjtenek a látogatókról, sütiket vagy harmadik féltől származó követőkódot használnak, figyelik a beágyazott tartalommal kapcsolatos felhasználói viselkedést, ha rendelkezünk felhasználói fiókkal és be vagyunk jelentkezve az oldalra.

Felhasználói adatok:

Felhasználói személyes adatokat az oldal nem gyűjt, az oldal látogatásáról csak statisztikai adatokat tárol a rendszer.

Kapcsolati adatok:

Az oldallal kapcsolatosan az Impresszum oldalon megadott elérhetőségeken tehetnek fel kérdéseket.

Save settings
Cookies settings